Posunout vlevo Posunout vpravo
OBJEDNEJTE SE K NÁM A VÁŠ ÚSMĚV ZAZÁŘÍ

Ošetření kořenových kanálků

Endodontické ošetření čili ošetření kořenových kanálků. Pokud se zubní kaz dostane blízko dřeně, pronikne do ní či při úrazu zubu, dojde k nevratnému poškození zubní dřeně a zubní dřeň odumře.  Díky vývoji je dnes ošetření kořenových kanálků většinou jednoduché ošetření, které pokud je správně provedeno, dokáže zub zachránit a umožnit jeho zachování po celý život.

 

Jak endodontické ošetření probíhá?

V první řadě Vám zub bezbolestně uspíme. Poté doktor zpřístupní dřeňovou dutinu. Čištění kořenových kanálků probíhá pomocí speciálních rotačních nástrojů a je-li potřeba je prováděno pod mikroskopem. Nezbytnou součástí celého ošetření je desinfekce kořenových kanálků. Po dokonalém čištění a rozšíření systému kořenových kanálků jsou kanálky dokonale zaplněny speciálními zahřátými čepy z gutaperči.

Použití mikroskopu při endodontickém ošetření přináší dokonalé zpřehlednění struktur, které jsou okem běžně velmi špatně viditelné. Při ošetření kořenových kanálků se lékař pohybuje v miniaturních rozměrech a použití operačního mikroskopu toto ošetření velmi zjednoduší

Rychlý kontakt: +420 377 259 073, Ordinační hodiny: PO-PÁ: 8-19, SO: dle dohody, doporučujeme

Copyright 2020, SmileDental.cz - všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu zakázáno

Webdesign Estetica s.r.o.